Articles

Articles

Aprendre programació web amb un professor o pel teu compte.

30 · Set · 2016

Aprendre a programar no és difícil. Alguns alumnes que s’interessen per ISDI Coders han avançat en els seus coneixements mitjançant cursos online, ja sigui gratuïts o no. La raó per la qual acaben venint amb nosaltres és perquè estudiar de manera autònoma requereix orientació per a saber què s’ha d’estudiar i en quin ordre, motivació i temps. Els professors de la nostra escola de programació web guien els nostres alumnes durant el curs i també més enllà.

Un dels nostres estudiants, en Rubén, va preparar el curs des de Màlaga i actualment està passant nou setmanes a Barcelona fent el Bootcamp de la tardor de 2016. Ell ja havia après la sintaxi bàsica de JavaScript a través de recursos online com Codecademy. El problema amb que es trobava és que es podia passar dos dies provant de descobrir el perquè el seu codi no funcionava i els professors trigaven massa a resoldre-li els dubtes que no li permetien avançar, cosa que feia el seu aprenentatge molt més lent i pesat.

A ISDI Coders, en Rubén té dos professors al seu voltant que li permeten de resoldre els seus dubtes en el moment en que sorgeixen. La majoria de les vegades són petits detalls com poden ser una variable en plural per comptes d’estar en singular, la manca d’un parèntesi, etc. però que, estudiant des de Màlaga, li feien perdre molt temps.

Un estudi que es va fer el 2001 (Classroom Instruction that works - Research based strategies for increasing student achievement, Marzano, Pickering, Pollock) estudiava els efectes positius en el nivell assolit pels alumnes gràcies a un bon professorat. Un dels elements més rellevants és el relacionat amb l’increment de fins a 45 punts en el nivell que assoleix un estudiant.

És perfectament possible aprendre a programar a través de cursos online o en cursos presencials amb material online, però a ISDI Coders optem per un tipus d‘organització que pugui acompanyar els alumnes: el professorat és expert, el disseny de l’aula fomenta el debat i l’aprenentatge en comú, la relació entre els alumnes i els professors reforça l’interès per aprendre més, etc.

For almost a year, I tried to learn the basics of Web Development by myself (and with some help of great friends and awesome online resources), and I learned quite a lot about HTML, CSS and a little about JS; however, somehow, I got lost on the way, wich is pretty common as I can see, so I decided to do a bootcamp to get out of the dark side.

Stívali - Graduada el març de 2017

La relació entre els estudiants i l’escola no s’acaba amb el final de curs. La comunitat d’alumnes segueix viva després dels cursos tant a nivell personal com professional. ISDI Coders té una biblioteca amb recursos per tal d’orientar els nostres alumnes en les tecnologies que van sorgint en el mercat, una activa borsa de treball i trobades periòdiques a l’escola.

Si vols aprendre programació web i ser membre de la comunitat de ISDI Coders et convidem a conèixer l’escola. Demana’ns una cita.