Articles

Articles

Opinions sobre ISDI Coders

28 · Mar · 2017

A ISDI Coders pensem que són els nostres alumnes els que han de parlar per nosaltres. Hi ha dos moments clau en el curs de la nostra relació: en acabar el curs i en trobar feina.

El nostre objectiu no és únicament ensenyar a programar, sinó fer-ho de la manera que la indústria espera que es faci. Cal que anem molt més enllà del codi, treballant en la manera d’encarar un problema, fent coaching personal i professional, estirant al màxim les capacitats de cadascun dels alumnes que seleccionem per a accedir a l’escola.

L’experiència ha de ser transformadora

Volem que, en acabar el curs, els alumnes tinguin la sensació de que han aprofitat el temps i els diners invertits a l’escola. Han de tenir la sensació de que formen part d’un grup excepcional, de que han après molt per damunt de les seves expectatives i que el seu pas per l’escola ha representat un canvi a les seves vides. Finalment, han d’estar segurs d’encarar una nova etapa, que és la de treballar com a programadors.

Aquestes són algunes de les opinions sobre el seu pas per l’escola que ens han fet arribar els alumnes:

ISDI Coders is a "show me your code and explain me how it ticks" kind of coding bootcamp. Real developers know their code inside-out and can understand other's code is something I learned here and I'm more than happy with the 10 awesome weeks. Juanma, the lead instructor, is an like an encyclopedia of web development knowledge. His understanding of JavaScript, his ways of teaching, how he understands where and what you are doing wrong and how should you approach a problem is something out of this world.

Bijay - Graduat el març de 2017

Hem d’avançar tots com un equip.

És essencial que els alumnes treballin pel seu compte però que estableixin els vincles d’un equip per tal d’entendre les mecàniques de treball conjunt i s’arribi a un nivell educatiu més alt:

Primer comença per ser el teu somni fet realitat, trobar-te amb un grup de persones desconegudes que pensen i senten la mateixa passió que tu per viure deu setmanes intensives per a aprendre a ser un bon programador i tenir al davant dos professors que repartiran molta llenya. [...] comences a tenir dubtes “Què hi estic fent, aquí?”. Després vas agafant cada cop més confiança amb els companys i, a mesura que passen les setmanes es va formant una família i t’adones que tots heu tingut els mateixos dubtes que tu i s’han fet les mateixes preguntes. Això reforça més i crea pinya.

Carles – Graduat el març de 2017

Els ha de trobar una feina com a developers

Un bootcamp és apassionant per definició i per disseny però allò que és realment important és que aconseguim que tots els nostres alumnes trobin feina de programadors. És per això que volem fer palès que els nostres alumnes han gaudit del curs. L’opinió més interessant és la dels alumnes que han passat per l’escola i han trobat una feina com programadors perquè demostre el cicle complert de l’escola.

It has been an amazing and very intense experience. I checked all the bootcamps in Barcelona, and I have no doubt that ISDI Coders has been the right choice. Very happy and proud to be a ISDI Coders Coder alumni. And I was hired as a developer before the bootcamp's end.

Ignasi - Graduat el març de 2017
Actualment: Fullstack developer en Whads Studio 

En el següent vídeo, que correspon a la promoció de desembre de 2016 podràs veure-hi alguna alumnes que ja estan treballant en empreses com Fotocasa o fent projectes de banca electrònica a Aràbia Saudita.

Posa’t en contacte amb ells 

El fet de prendre la decisió d’invertir temps i diners en un curs de programació s’ha de basar en tenir el màxim d’informació possible. Si ho desitges, et pots posar en contacte amb qualsevol dels nostres alumnes a través de LinkedIn o veure més opinions sobre ISDI Coders a SwitchUp o CourseReport.